O NÁS

Vychutnej si tohle video naplno, ikdyž je už dva roky starý. Brzy bude nový, neboj.

Jak vznikl ten název?

Vzniklo to z anglickejch slov one day, protože těmahle slovama přece začíná každej správnej příběh. A my z těchlech skvělejch příběhů děláme prostě ještě lepší videa. Ať už pro naše diváky nebo pro zákazníky, kteří k nám choděj se svejma prosbama.

My jsme měli původně název Andrej. Ale po rozjetí EET jsme to na konci roku 2016 radši přejmenovali na Vandej.

On totiž jeden náš kámoš, kterýho nechceme jmenovat (ale jeho začíná na ‚D‘ a končí na ‚ušan‘) si jednou dělal srandu, že je jako Peťa vadnej… Tak na truc vymyslel tenhle název, jen otočil dvě písmena, protože to spletl. Asi je fakt vandej.

Jsme se chtěli jmenovat pondělí. Ale my moc pondělí nemusíme, tak jsme tu jeho anglickou verzi monday přepsali na ‚mandej‘. Ale to furt nebylo vono a když jsme to ‚emko‘ votočili vzhůru nohama, tak vzniklo docela kůl český slovo!

My jsme chtěli nějakej rychlej název. Jako aby to bylo jednoduchý na zapamatování. No a nejrychlejší je přece sekunda… Ale zkuste sekundu otočit – vznikne ADNUKES. Nic moc… Pak nás napadla vteřina. Tak jsme jí zase votočili. Vznikla ANIŘETV. S tim už by se dalo pracovat. Aspoň to cizinci nebudou umět přečíst. Hahah. No, a pak jsme zkusili napsat pozpátku jednu vteřinu. V-ANDEJ. A jsme doma.

My totiž první video natočili během jednoho dne. Jeden den se anglicky řekne one day. A bylo to. Jen jsme chtěli znít víc tschechische, tak jsme to přepsali foneticky…

Znáte Zdeňka Izera? Tak ten nás minule viděl, jak natáčíme a řekl: „No to mi ho teda vyndej!“ To jsme neudělali, ale vymyslel dobrej název. My jsme to jen museli nějak upravit, aspoň jedním písmenkem, aby ten název byl fakt náš a nemohl si přivlastňovat ten náš název on. Tak jsme vyměnili Y za A a vzniklo Vandej.

 

REFERENCE

Jak jste s námi spokojeni?

 

PORTFOLIO

Koukni na ukázky našich videí.

 

KONTAKT

Líbíme se? Tak zavolej nebo napiš.

 

PODPORUJÍ NÁS

Kdo není na temné straně a podporuje nás?