Přeskočit na obsah

Jak si představuji úspěch?

Nyní pro mě bude úspěch vám správně popsat, jak si představuji úspěch…

Pod pojmem úspěch si může každý z nás představit něco jiného, ale ten pocit úspěchu zná každý. Ať už je pro někoho úspěch získat povýšení v práci, najít ztracené klíče od auta, mluvit s dívkou, která se vám moc líbí, natočit velkolepý a úžasný film, napsat dopis pro babičku a dědu, ačkoliv chodíte teprve do školky, nekouřit, naučit se tancovat, vytvořit prosperující firmu, dostat svůj článek do novin, správně dodržovat dietu, dohrát hru bez použití cheatů, přiznat se ke lži, nepropadnout alkoholu, naučit se výborně cizí jazyk, najít opravdové přátele, dodržovat silniční předpisy, vyhrát peníze ve sportce, být upřímný k ostatním, zorganizovat úžasnou narozeninovou oslavu, dostat autogram od známé hvězdy nebo ekologicky přemýšlet a brát ohledy na své potomky a všechny ostatní.

Já osobně bych popsal úspěch jako krásný zážitek – je to odměna po vytoužené dřině, nějak jsme sami sebe překvapili, překonali jsme se. Někdy to je ale i uznání od ostatních. Někdo po úspěchu i prahne a je schopen si pro úspěch „dojít“ i přes mrtvoly.

Jeden, z příkladů, jak si lidé představují úspěch je, když se někomu podaří získat ze zkoušení jedničku z chemie. Pro někoho je ale úspěch dostat trojku. Třeba právě díky této trojce totiž projde do dalšího ročníku. Všichni to máme jinak, ikdyž pro všechny znamená úspěch to samé – že jsme něco „zvláštního“ dokázali.

A jak si tedy já představuji úspěch? Úspěch je pro mě pochvala za dobře provedenou práci, úspěch je pro mě udělat si úkoly hned po škole, protože neustále něco odkládám, vyhrát šachovou partii nad mým dědou, popřát někomu k narozeninám nebo si zapamatovat někoho telefonní číslo.

Ať už je to jakákoliv z těchto situací, mám úspěch rád. Jsem šťastný, když se mi něco povede a někdo mě za to pochválí (ikdyž se při tom trochu červenám). Je to pro mě vždy velká pocta a krásný zážitek!

Odpovědět