Kingdom Rush

Jedna z nejlepších strategických her. Přežít všechny nepřátelské nájezdy a nenechat si sebrat ani jedno z dvaceti srdíček – to je Kingdom Rush. Za pomocí zlaťáků, které získáváte za poražení vašich protivníků si kupujete obranné věže. Ty jsou rozděleny do čtyř druhů – magické, obranné, útočné a bombové, nebo jak nazvat tu čtvrtou. Všechny druhy věží jde ještě dále vylepšovat a zvyšovat tak některé jejich vlastnosti, jako třeba síla střel a jejich rychlost nebo třeba speciální zpomalování protivníků.

Rychlé info:
Žánr: strategie, tower-defense
Platforma: Apple, Android, Amazon, Steam
Cena: 0,89€
Vyšlo: 28. července 2011
Výrobce: Ironhide Game studio
Původ: Uruguay

Hra má plno rozmanitých úrovní a vaším úkolem je v každé z nich zabránit všem nepřátelům pomocí bojových věží dostat se do vaší základny. V každé úrovni vám ale nepomáhají jen věže. Je zde také speciální hrdina, kterého si vyberete. S ním můžete po herním pláně pohybovat jak jenom chcete a může vám tak v některých případech být velice užitečný.

Jsou zde ještě další tři pomocné síly, které se vyvolávají v nabídce vlevo dole. První možnost zprava je pád meteoritů (dá se upgradovat postupně až na meteorovou smršť). Kliknete na ikonku a pak vyberete místo, kam má meteorit dopadnout a někdy jsou škody opravdu vysoké. Chudáci protivníci… Prostřední ikonka povolá do hry dva vojáky, kteří brání vaše území. Nejsou zde ale napořád, po chvilce utečou z boje. Poslední okénko vám rozbalí menší nabídku. Za vyhrávané zápasy vyhráváte krystaly, za které si můžete nakoupit bomby, ledové střely a další. Ty pak můžete ve hře použít proti nepřátelům.
Spoiler: Bomba za 999 krystalů kompletně zničí všechny nepřátele, kteří jsou právě na mapě.

Hodnocení:

Klady:
Přidání hlavního bojovíka
Různé druhy vylepšování věží
Mnoho různých protivníků a bossů
Nejnovější Endless mode (hrajete do vyčerpání srdíček)

Zápory: 
Nic mě nenapadá, vážně ne 😀

Verdikt: ⭐⭐⭐⭐⭐⭐ 6/7
Jedna z nejlepších her v oboru. Pokud vás baví strategické hry, není co řešit!

Odpovědět