Přeskočit na obsah

Milion rolí Dušana Klimeše v Kriminálce Rumburk

Dušane, dneska jsme se tady sešli, ve vlaku… Abychom si pořádně pokecali o Kriminálce Rumburk a taky o něčem novým, co připravuješ. Začneme Kriminálkou. Ty jsi tam nedostal zase tak velký prostor, jak by se dal očekávat.

Dušan: To není pravda. 

Aha… A proč to podle tebe není pravda?

Dušan: (Ticho)

No, je pravda, žes byl u spoustu natáčení. Byl jsi někdy i vidět?

Dušan: Tak jako je fakt, že já jsem se tam neobjevil v jedný roli, která by tam byla dlouho, ale objevil jsem se tam častěji jen v miniroličkách nebo jak to říct – třeba jak procházim kolem Káti a Filipa. 

Nebo?

Dušan: To bylo všechno, ne? Pak jsem byl na archivních záběrech, jak se snažím dostat ke Kubovi na záchod do kanceláře… takže asi tak. 

P: No a byl jsi třeba i u natáčení na střeše, když tam byla Jiřka a Filip.

Dušan: To je fakt, tam jsem taky byl. Ale nic jsem tam nehrál. 

To nevadí. A co jsi tam dellal?

Dušan: Tak, tam jsem ti hlavně kecal do toho, jak by to mělo vypadat a co by bylo lepší… tak jsem to pak schytal vajíčkama, že jo… 

Ano, tos schytal, to máš pravdu… (smích) Potom jsme ještě točili třeba scénu ve vlaku. Ta se ti libila?

Dušan: Víc než ta cesta vlakem, tak větší zážitek byl cestou autobusem do toho Šluknova, protože když jedou lidi autobusem, tak si musej vždycky zmáčknout tlačítko na znamení. No prostě jeli jsme autobusem a nějaká paní to nezmáčkla a řvala na autobusáka, že to mačkala a on řval, že to nezmáčkla, tak jsme si z toho pak všichni dělali srandu (smích) a celou cestu furt říkali, že se to musí před vystupováním zmáčknout. 

To je pravda, na to asi nezapomenu! (smích) Nejlepší scéna podle tebe? Z kriminálky?

Dušan: Asi spíš celkově… celkově to bylo dobrý, nedá se říct, která scéna byla nejlepší. Třeba moje nejoblíbenější je, jak šel Tomáš kolem telefonní budky a jak ho tam o všechno obrali. No a asi druhá nejlepší scéna byla jak jdou spolu holky a viděj tě jako Brožíka na kole a Maruš spadne taška: ‚Maruš, jsi v pohodě? Spadla ti taška!‘ (smích) Tak to jsou asi scény, který se mi nejvíc líbily. Ale jako celkově ta Kriminálka byla dobrá. Ikdyž uvidíme, jak teďka píšu já – historický film – když jsem se teďka dozvěděl od někoho, že píšu středověkej film, což ani nevim… Takže ten, kdo s tim přišel mi může i pomoct! (smích)

Jasně, na tvůj scénář se moc těším! Snad to brzy dopíšeš a začneme točit. Další plány Vandej studia?

Dušan: Tak ten film. Není to uplně tajný, ale ten kdo mě zná, ví, co mám za oblíbenou dobu. Takže něco na tenhle způsob bych rád zpracoval. 

A žánr?

Dušan: Furt jsme zábavný studio, takže to nebude nic drastickýho… Bude tam nějaké napětí, ale spíš to bude pořád bráno jako zábavnej film.

Skvělý, já jsem před začátkem rozhovoru ani nevěděl, jakej žánr filmu píšeš. Tak už to konečně vím.

Dušan: Takže proto ty otázky. Proto rozhovor! Aby ses dozvěděl, co chystám. No jasně! (smích)

Vlastně máš i pravdu… A navíc to teďka věděj už všichni! (smích) Moc děkuju za rozhovor, budeš ho mít na blogu jako první. Snad si zase brzy popovídáme. Třeba mi i prozradíš, jak jsi pokročil v psaní filmu.

Dušan: Tak jo. (smích) 

Tak se měj hezky a dobře dojeď.

Dušan: Tak čau, já zrovna vystupuju. (smích)

To já vlastně taky…

Sdílej
Facebook
Twitter
Email
WhatsApp
Štítky