Pokémon Quest

A máme tady další hru s Pokémony! Tentokrát se podíváme tak trochu do světa Minecraftu, protože všichni Pokémoni z první generace (takže Pikachu, Jighlypuf, Eevee a další) jsou zde hranatí. Prostě kulatej Voltorb je tady hranatej jako hrací kostka! A o čem hra vlastně je? Chodí se po ostrově, hledají se pokémonní parťáci a dojde i na souboje. 

Rychlé info

Vše začíná výběrem hlavního Pokémona a jeho dvou parťáků. S tímto týmem se poté jde na úroveň, ve které musíme porazit všechny ostatní a tím vyhrát a postoupit do dalšího kola. Jednotlivá kola se liší v typech Pokémonů a také v prostředích, ve kterých se zkoumá. Hra mě hned na začátku překvapila tím, že Pokémoni po mapce chodí sami a jejich pohyb se nedá nijak ovlivnit – kromě možnosti zdrhnout, kdy Pokémoni utečou kousek dál. Jediné, co se dá ovlivnit, jsou útoky, které posílají na ostatní v soubojích. 

A to je vlastně váš úkol! Porazit všechny! Postupně se do toho přidává ještě touha je všechny posbírat, což se dělá za pomocí vaření super jídel z různých bobulí, co během výprav naleznete. Hra má dobrý spád, někoho může naštvat počítadlo energií (jak já tohle ve hrách nesnáším!), ale základních pět energií na pět her v kuse je ideální, navíc často za splněné úkoly dostanete další energie během hraní, a tak to ani nevadí. Celá hra se dá projít i bez utracení jedné koruny (nebo jakékoli jiné měny). 

Klady
– Pokémoni zase trochu jinak – super design
– Zábava na cesty
– Jednoduché ovládání

Zápory 
– Nemůžu ovládat pohyb Pokémonů
– Počítadlo energií, které omezuje hru

Verdikt 4/7

Na tablet skvělá hra na dlouhé chvíle. Na Nintendu Switch mě ale zamrzela právě nemožnost ovládat pohyb Pokémonů (Už to píšu potřetí? Tak sorry!). No a protože jsem to napsal už třikrát, tak tři hvězdy ubírám. Někomu může ale tenhle způsob ovládání vyhovovat, záleží na každém z nás. 

Odpovědět