Šílení klauni

“Sériový vrah a násilník se vydává za klauna. Klaun Pogo a Patches opět udeřil. Mladí chlapci, obětí vraždícího klauna. Pogo a Patches konečně dopaden. John Gacy, usvědčen ze třiceti vražd a znásilnění mladých chlapců. John Gacy si vysloužil trest smrti. Gacy, 14 let v cele smrti”

John Wayne Gacy byl čtrnáct let v cele smrti, za svoje činy. Smrtící injekce, která oficiálně ukončila jeho běsnění, přišla v roce 1994.

70 léta / Springfield / stát Illinois / klaun Pogo a Patches / John W. Gacy

Tehdy to začalo. Trend “šílených klaunů”, jenž děsí lidi na noční ulicích.

Jde pouze o “prank”, o “joke”. O to být viděn. Udělat co nejzajímavější “virál”, sbírat “lajky a subskrajby”. Říkali, že je to jenom sranda, nic víc. Přitom o pár ulic dál, byl znásilněn a zavražděn mladý chlapec.

Jak zpívá Dan Landa v písničce /Motýlek/ “Sranda končí, kde bolest začíná. Strašnej řev, černá krev, tráva je peřina studená”

Sranda? Nic víc? Já se tedy nesměji. Snad příště. Mně nepřijde vtipné, když se někdo baví tím, že se snaží, svým způsobem oživit historii, která by měla být zapomenuta. Baví se tím, že jiní trpí. Rodiče se bojí svoje děti pustit ven. Děti mají trauma i ze seriálové postavy klauna Krustyho. Podle mě, jde jen o bandu puberťáků, kteří nevědí, co dělat se svým nevyužít časem. Jsou to jenom rozmazlená děcka, kterým všechno projde. Děcka, která si myslí, že jim patří celý svět. Teenageři, kteří si v klaunských maskách a pod rouškou noci, zvyšují, už tak velká, “ega”. Klaun by měl být symbolem radosti a štěstí, nikoliv poslem smrti. Tedy alespoň z mého hlediska.

John W. Gacy byl psychicky labilní člověk. Příčinou takového chování jsou v 68% případu problémy v rodině. Otec byl alkoholik, násilník a malý John chodil do školy v sestřině sukni. Každý se s takovými věcmi vyrovnáváme jinak (viz “Z ovce na lva” kap. první a kap. druhá). J. W. Gacy . se s tím vyrovnával způsobem, který viděl u otce. Jediný způsobem který znal. Ovšem, tím nechci omlouvat to, co učinil. Dostal to, co si zasloužil.

Vy, kteří se tímto způsobem bavíte, napadlo Vás, že jsou tací, kteří trnou hrůzou jen na vás pomyslí?! Nemám nic proti lehčímu vystrašení, ale vystrašit někoho k smrti? Pomysleli jste na ty, kteří se kvůli vám bojí vyjít do ulic? Jak se asi cítí, když vás vidí. Když vás, “vtipálky”, nedokáží rozeznat od skutečných “psychopatů”.?!

Všechna rozhodnutí nesou určité následky. V tomto případě to mohou být doživotní traumata, menší postihy za výtržnictví, pokuty za poškození majetku (pokud k nějakému dojde), pár hodin ve vazbě za ublížení na zdraví, odnětí svobody na několik let za porušení zákona, ale i dokonce odsouzení k trestu smrti za několika násobnou vraždu, stejně tak jako J. W. Gacy.

Několik věcí je však doposud neodpovězené. Jak daleko jste ochotni zajít pro ten váš “Like”, nebo “Subscribe”? Jste ochotni nést patřičné následky, za ten váš takzvaný “Joke”? A co vám přináší to, že vyděsíte lidi k smrti?

Než se pustíte do čehokoliv podobného, zvažte veškeré možnosti, rizika a následky, té takzvané “zábavy”. Nikdy nevíte, na koho narazíte. Můžete potkat někoho, kdo se bát nebude a dá vám co proto.

Marek Rác

Odpovědět