TOP 7: Aplikace do školy

Rozhodl jsem se pro Vás připravit první článek o sedmi aplikacích. Jelikož jsem teďka ve čtvrťáku na gymplu, první okruh aplikací jsem vybral ze svojí složky Vzdělání na iPadu. Mám zde aplikace na psaní poznámek, dělání grafů i učení se zeměpisu. Pojďme se podívat.

1. Geomaster Plus HD $3,99

Aplikace, ve které tipujete, kde se nachází města, přiřazujete hlavní města ke státům a nebo určujete pohoří a řeky států. Tvůrci stále přidávají nové slepé mapy, takže Vám aplikace vydržó na dýl. Pro někoho může být nevýhodou, že je aplikace komplet v češtině.

2. Calculator ZDARMA

Kalkulačka pro všechny. Nejsou zde žádná tlačítka, všechno, co chcete spočítat prostě napište. Některým možná klasická kalkulačka vyhovuje, ale některým tato aplikace hodň usnadní práci. Umí řešit i rovnice s neznámou. Nejlíp uděláte, když to sami zkusíte!

3. MathBoard $4,99

Zůstaňme ještě chvíli u matiky. Pokud se chcete zlepšit v jednoduchým počítání, je tohle přesně pro Vás. Sčítání, odčítání, násobení, dělení i mocniny a odmocniny. Navíc i s žebříčkem nejlepších časů. Jedna z nejnověji přidaných věcí je příkladové pexeso.

4. Chemist $4,99

Pro lidi, kteří mají v lásce chemii (ikdyž já do nich nepatřím), povinnost! Aplikace, ve které můžete smíchat vodu s kyselinou sírovou a nebo třeba chlorid sodný s methanem. Co se stane? Praskne zkumavka nebo budou látky reagovat? Při reakci se na obrazovce ihned objeví i rovnice. Můžete měřit teplotu, měnit tlak, zkrátka vytvořit cokoliv(skoro, zmrzlinu jsem ještě nezvládnul).

5. Solar Walk $2,99

Vesmír je plný hvězd a planet a dalších volovinek… Blázni do vesmíru a všeho kolem určitě ocení tuto aplikaci, kterou můžete sledovat trajektorii planet a družic i rychlost jejich pohybu a taky nynější polohu (ane kdykoliv jindy, jen si to nastavíte v kalendáři). Docela zábavné je taky zrychlit v této aplikaci čas a sledovat chod vesmíru v trochu jiném čase.

6. Machinist $4,99

Aplikace, kde pracujete s uzavřenými obvody, žárovkami, diodami, zdroji elektrického napětí, větráky, vodiči a se spousty dalšími věcmi. Autoři dali do aplikace součǎstk opravdu hodně. Můžete si vyrobit i bublifuk, semafor nebo třeba hudební skříňku. V aplikaci je také několik rychlých typů pro nováčky a pár předpřipravených obvodů.

7. The Human Body by Tinybop $3,99

Máte mezery v biologii a neznáte některé základní biologické funkce našeho těla? Tato aplikace, určená především pro menší publikum, vám vše jednoduše vysvětlí. Mezi podporovanými jazyky je nyní už i čeština a vy si tak budete moct vyzkoušet, jak funguje dýchání, trávení, bodnutí od komára nebo třeba co dělá s naším tělem běh.

To je pro tentokrát všechno a brzy se těšte na další sedmičku aplikací.

Odpovědět