Přeskočit na obsah

Z deníku zmatkáře

Tohle prostě nevymyslíš…

Určitě to taky znáte, jste někde v klidu pryč, ale najednou z ničeho nic začnete nad něčím přemýšlet a přesně o tom je tenhle příběh!

To vám takhle jednoho náhodného dne, ano bylo to dnes ve 20:00, začne vrtat hlavou myšlenka. V klidu si sedíte v Brtníkách u televize a přemýšlíte nad tím, co budete dělat zítra. Přemýšlíte nad tím, zda někam vyrazit, nebo se jen tak povalovat doma, když už máte to volno… Volno… Volno… No jo, volno, ale kdy já to vlastně jdu zase do práce?

Člověk má po dlouhém dni úplně rozházenej svůj vnitřní kalendář a svůj vytištěný směnář z práce se vesele povaluje na stole v Rumburku a i na tu dálku jde poznat, že se vám směje. Co teď? Hlavou vám začnou běhat myšlenky na to, jestli nejste doma už moc dlouho, snažíte si vzpomenout alespoň na nějakou vzpomínku z dob, kdy byl směnář ještě naposled v ruce. A  najednou to přišlo! No jo, já budu mít asi zítra denní, asi určitě, no na 100% mám zítra denní! Co teď? Jo neřekl jsem, že momentálně pracuji u ČD v Praze! Takže co teď?

Člověk má problém dostat se po ránu do Prahy i z Rumburka natož z místa, kde nedává dobrou noc ani ta nejposlednější srnka. Zkusíme IDOS, super, první vlak jede ve 4:09 a v Praze jsem v 7:02, naštěstí mám zítra práci od 7:25, to by se snad dalo stihnout. Jo, od nádraží sice jede tramvaj, ale i tak bych do práce dorazil až v 7:40. Sakra. No tak alespoň kouknout na to, v kolik to jede dnes do Rumburka, jestli vůbec ještě něco jede. Jede autobus ve 20:34, to je bezva, rychle jsem naházel oblečení a další kraviny do baťohu a utíkal na autobus, ten jsem v klidu stihl a usadil se.
Vzal jsem do ruky mobil, abych dál mohl hledat, jak se dostat co nejdříve do Prahy, pokud možno ještě dnes do 20:00, abych se ještě v klidu stihl vyspat. Super, dnes už nic do Prahy nepojede, takže budu muset fakt až ráno prvním vlakem.

Začal jsem nastavovat budík. Dáme ho na 3:45, ať se alespoň trochu vyspim. Bezva budík zazvoní za 6 hodin a nějaký minuty, to toho tedy moc nenaspim, ale co se dá dělat, alespoň něco. Hledám další varianty transportu do Prahy. Hezky! Ráno jede ve 4:00 autobus a jsem tam v 6:20, to bych měl ještě hodinku rezervu, ale přeci, jako zaměstnanec u ČD, nepojedu autobusem.

Najednou bylo hledání u konce, ne snad, že bych se rozhodl, ale telefon oznámil, že nemá z čeho žít a vypnul se. Začal jsem myslet na to, jak jsem se s Péťou dohodl, že zítra k večeru spolu pojedeme vlakem do Prahy, dokonce si už na internetu koupil lístek, aby měl cestu co nejlevnější. Pokud si koupíte lístek na vlak pár dní dopředu, ať už na pokladně nebo na internetu, tak ho máte o něco levnější a pak rozdíl ceny autobus / vlak je asi je 15,- což není nic strašnýho. Takže – jezděte vlakem!

Dorazil jsem konečně do Rumburka, došel domů a hned hodil mobil na nabíječku. Vzal jsem do ruky směnář a tu jsem teprve zjistil na čem jsem. Zítra máš ty vole volno a jdeš na denní až v pátek. Najednou nervy zmizely někam daleko a přišla radost. Joooo! Nemusim se nikam hnát, zítra mám klid a můžu ještě den odpočívat. To je super, jdu si udělat čaj a poslechnout něco muziky.

A tu jsem dostal nápad. Péťa už delší dobu tlačí na to, abych na Vandej blog napsal nějaký článek, aby se to tam nějak odstartovalo. Tak jsem sedl k počítači a sepsal tady tohleto. Sice to není nic, za co bych čekal nějakou cenu, vlastně za to nečekám vůbec nic (a snad to ani nikdo číst nebude 🙂 ), ale aspoň se to tu teda nějak odstartuje!

Takže pokud si myslíte, že se tohle nikdy nemůže stát, tak se pletete. Nikdy není tak zle, aby nebylo ještě hůř a pokud jsem měl nějaký nervy, tak teď jsem se zbavil i posledních zbytků. Jinak ano, stačilo by vzít telefon a zavolat do práce a zeptat se: „Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdy jdu zase do práce?“, ale napadlo by vás to v tu chvilku? Mně teda ne… Takže jsem rád, že to takhle dopadlo, jdu si dát čaj a zítra se aspoň prospim. Díky, pokud to někdo dočetl až sem.

Mějte se hezky a nezmatkujte!

Dušan Klimeš